ZANZIBAR- Kiwengwa Beach

I znów jesteśmy na Zanzibarze!!! W styczniu byliśmy tutaj tylko 4 dni i postanowiliśmy wrócić. Przyznam szczerze że nie sądziliśmy ze wrócimy jeszcze w tym samym roku ale nie narzekamy:-)

Zacznę od podrózy której trochę się obawialiśmy z racji tego że lecieliśmy czarterem pełnym tzw ‚leżaków’ a nie rejsowym KLM jak zawsze. Ale nie było wcale żle, dostaliśmy super miejsca o numerach 4A i 4B i nawet załapaliśmy się na darmowy serwis jedzeniowy jak w normalnej linii lotniczej. Towarzystwo spało bo lot był nocny, my zresztą też, i jakoś szybko zleciało.

W pierwszy dzień z racji słabej formy po nocy w samolocie zdecydowaliśmy się tylko na plażowanie a o 21.00 juz smacznie spaliśmy. W drugi dzień z pełną premedytacja wybraliśmy po raz kolejny leżak na białym piaseczku miękkim jak
mąka ale tym razem z dobrą lekturką. Tomasz czyta „No Logo” Naomi Klein a ja „Genialną Przyjaciółkę” Elleny Ferrnate. Obydwie pozycje serdecznie rekomendujemy, no ale nie o książkach mi tu pisać.
W styczniu byliśmy w bardo malym hotelu z infinity pool i z plażą zatoczka która pojwiała sie podczas odpływu i znikała przy przypływie. Tym razem mamy plażę z prawdziwego zdarzenia- szeroka i dlugą i strzeżoną przez Masajów. Co mam na myśli pisząc strzeżoną? Otóż otwarta plaża to łatwy dostęp dla lokalnych handlarzy którzy oferują wycieczki i rejsy statkiem itp, ale nie mogą podejść pod leżaki plażujących ani nawet zbyt blisko nich gdyż nie pozwala na to linia stojących na straży Masajów. Przyznam szczerze że daje to ogromny komfort plażowania bo nie ma nic gorszego niż bycie co chwila atakowanym przez sprzedawce koralików maści wszelkiej. Ponadto leżaki hotelowe ułożone są bliżej hotelu i dalej od hotelu więc można wybrać plażowanie z muzyką dobiegającą z baru lub bez. No ale nie samą plażą żyje człowiek na wakacjach wiec dnia trzeciego poniosło nas na cały dzień.

TDFX0592.jpg

TDFX0635.jpg

TDFX0646.jpg

TPD_7278.jpg

TPD_7302.jpg

TPD_7305.jpg

TPD_7323.jpg

TPD_7326.jpg

TPD_7338.jpg

TPD_7404.jpg

TPD_7417.jpg

TPD_7427.jpg

TPD_7511.jpg

TPD_7548.jpg

 

Advertisements

2 thoughts on “ZANZIBAR- Kiwengwa Beach

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s